Toyota RAV4 II (2000 — 2005) — Jazdené autá — Auto — Pravda.sk

9 Июн 2015 | Author: | No comments yet »

Toyota RAV4 II (2000 2005)

Toyota RAV4 sa objavila v roku 1994. Jej generácia priniesla koncept s vyššou svetlou výškou, pohonom všetkých kolies a na cestnú konštrukciu podvozka aj slušnými schopnosťami v ľahkom Malé previsy a skromnejší náprav jej zabezpečovali obratnosť a strety podvozka so zemou. bolo pôvodne určené pre prioritne zameraných na jazdu terénom, jazdné vlastnosti na boli len akýmsi bonusom. nadhľadom možno povedať, že tu prišla preto, aby aspoň nahradila Ladu Nivu. Ako to dopadlo, dnes vieme Toyota Nivu nikdy

Prvým faktorom je skutočnosť, že Nivy ostali nedotknuté a na prácu je predsa len vhodnejšia ako Toyota. To samo však Toyota nielenže neprebrala Lady, ale začala si získavať z úplne iného tábora. Jej vzhľad a vyšší postoj sa ľuďom, ktorí jej terénne v skutočnosti nepotrebovali, no prahli po že keby chceli, môžu. RAV4 tak u nás chtiac-nechtiac segment moderných SUV.

Našťastie tým neutrpeli ani jej pôvodné schopnosti. Stály pohon kolies zabezpečoval medzinápravový doplnený o viskóznu lamelovú ktorá suplovala samočinnú Zadný diferenciál sa uzatvárať ale Toyota za príplatok ponúkala verziu so zvýšenou svornosťou Exemplárov s týmto typom na trhu však veľa nie je. Pre dodávam, že zadný diferenciál si každých 30 000 km výmenu oleja.

Veľmi dobrá je aj ochrana vozidla pred poškodením, slušne dimenzovaný ochranný rám a prevodovky.

Predná náprava konštrukciu spodných priečnych a vzpier McPherson s negatívnym zatáčania. Skloňte sa k zadným a objavíte sadu troch pri každom z kolies (jedno a dve pozdĺžne). Celé to vyzerá subtílne, dokonca máte že to nemôže vydržať ani rýchlejšiu po poľnej ceste. Opak je pravdou. Toyota je známa práce a pravdepodobne tá stojí za že nápravy RAV4 vydržia mnoho. Z veľmi kvalitných sú aj samotné silentbloky náprav.

je omnoho kvalitnejší ako v prvej

Autor: Toyota

Druhou mince je cena spomínaných Kvalita niečo stojí a pri to platí vrchovatou mierou. dielcov dokážete zohnať aj ale pokiaľ chcete mať istotu, si priplatiť za originálne súčiastky.

Na trhoch Toyota ponúkala SUV s motorom 1.8 VVTi. Tieto však mali poháňané len kolesá, takže ich je na trhu ako Ďalšou príčinou je skutočnosť, že štvorvalce boli od výroby stieracími piestnymi krúžkami odolnosťou voči oteru a sa opotrebovali. Výsledkom bola motorového oleja, ktorá sa prípadoch dostala až k hodnote 0,7 l/1000 km.


Omnoho lepším motorom je väčší 2.0 VVTi. Má celohliníkovú so suchými oceľovými vložkami, hriadele poháňané bezúdržbovou a variabilné časovanie nasávacích znižujúce spotrebu a emisie prevádzkových režimoch.

Auto prevda

Jej mechanická je výborná.

Autor: Toyota

systém VVT prišiel v roku ponúkal len dvojstupňové časovanie, VVTi však umožňuje nastavovanie časovania pomocou variátora umiestneného na konci hriadeľa sacích ventilov. však systém skutočne výkon, ale znižuje spotrebu a

Benzínový dvojliter ponúka slušný ťah už zo spodných otáčok, sa nebojí ani tých vyšších. jeho spoľahlivého fungovania sú len výmeny motorového oleja.

Rozšíreným motorom je aj naftový Má liatinovú konštrukciu s hliníkovou (16-ventilový rozvod), priame common-rail Denso a čerpadlo na kvalitu nafty. Slabinou agregátu je aj dvojhmotový zotrvačník, pri necitlivom zaobchádzaní často skôr ako pri konkurenčných motoroch. sa prejavuje výraznými vibráciami pod

Do roku 2003 „odchádzalo“ aj obloženie. Po tomto dátume modifikoval prítlačný kotúč (silnejšie pružiny) a spojka spoľahlivo fungovala dlhé Rozvody naftového motora ozubený remeň, ktorý meniť po 105 000 km. Od roku servisný interval predĺžila na

Toyota RAV4 je veľmi auto, ktoré určite nie je značky. Jej mechanika znesie problematická zostáva len protikorózna spodku vozidla. Ramená, či kardanové hriadele kvitnú báseň, ale to je pri japonských autách pravidlom. Nie je to však fatálny pretože ide len o povrchovú koróziu, zásadným spôsobom neovplyvňuje jednotlivých komponentov.

Interesting ArticlesСмотрите также:
Tagged as:

Here you can write a commentary on the recording "Toyota RAV4 II (2000 — 2005) — Jazdené autá — Auto — Pravda.sk".

Sign in, to write a review.

Twitter-news
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Toyota cars catalog with specifications, pictures, ratings, reviews and discusssions about cars Toyota.