Toyota Land Cruiser

21 Янв 2015 | Author: | No comments yet »
Toyota Land Cruiser IV

Toyota Land Cruiser

ten przez prawie 50 lat istnienia się wręcz ikoną samochodów Dziś, dzięki luksusowemu przypomina bardziej limuzynę, ale offroadowych mógłby jej pozazdrościć przedstawiciel segmentu klasycznych

Mieliśmy okazję jeździć Land Cruiserem IV generacji,

w 3. litrowy silnik Diesla

Mocna, zbudowana na sztywnej konstrukcja pozwala na dużo. kąt natarcia, rampowy i zejścia odpowiednio — 32, 22 i 25 stopni. Cruiser może pokonywać o nachyleniu do 42 stopni i brodzić w do głębokości 70 cm, czyli do wysokości Prześwit między kołem a wynosi 23 cm.

Samochód wyposażony jest w napęd na obie osie z mechanizmem różnicowym (LSD który w normalnych warunkach moment obrotowy w proporcjach Przy podchodzeniu i zjeździe ze wzniesień kierowcę wspomagają systemy (HAC i DAC). W terenie mechanizm można przestawiając pokrętło na panelu w na pozycję „L” co sprawia, że auto się gotowe na najcięższe wyzwania.

Szkoda jedynie, że pod maską nie trochę więcej koni. 4-cylindrowy silnik osiąga 173 KM mocy i współpracuje z automatyczną, skrzynią biegów. Według producenta wersja z automatem od km/h przyspiesza w 11,7 i osiąga maksym alną 175 km/h. Na osie przekazywane 410 Nm momentu obrotowego.

Niewielkiego docenimy przy dystrybutorze na benzynowej. Auto średnio niecałe 9 litrów oleju na 100 km, co przy jego masie wynikiem całkiem zadowalającym, w porównaniu z droższą, benzynową V6, której średnie spalanie wg jest prawie dwukrotnie


Toyota Land Cruiser IV

Na szczególną uwagę zasługuje komfort podróżowania Land bo w swojej klasie jest nie do Dzięki miękkiemu zawieszeniu, w prawie nie odczuwa się nierówności. ma się wrażenie, jakby płynęło się łodzią a nie jechało samochodem. tym dużym autem (476 cm 189 cm wysokości i 188,5 cm szerokości) nie sprawia problemów.

Do wnętrza dociera niewiele To zasługa m.in. akustycznej szyby. W środku nic nie trzeszczy, nie nie piszczy. Wykonanie poszczególnych jest solidne a jakość bardzo dobra, choć jest może trochę wstrzemięźliwe.

Dla kierowcy i pasażerów tutaj mnóstwo przestrzeni. fotele są wygodnie i posiadają zakres regulacji. W przedziale znajduje się także dodatkowy siedzeń — to dwa elektrycznie fotele. Przy złożonym rzędzie foteli otrzymujemy do 621 litrów na bagaż, które powiększyć do 1151 l.

Dostęp do bagażnika mamy tradycyjnie już otwierane w bok drzwi, posiadają także uchylną do wkładania mniejszych pakunków.

podstawowej wersji Land z automatyczną skrzynią biegów to 191 zł. 10 tys. zł mniej kosztuje z manualną przekładnią, ale zakup w wyposażonej wersji z 4-litrową V6 to rzędu 310 tys. zł. Wśród w segmencie znajdziemy Mitsubishi Volkswagena Touarega czy Nissana

Toyota Land Cruiser IV
Toyota Land Cruiser IV
Toyota Land Cruiser IV

Interesting Articles

Here you can write a commentary on the recording "Toyota Land Cruiser".

Sign in, to write a review.

Twitter-news
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Toyota cars catalog with specifications, pictures, ratings, reviews and discusssions about cars Toyota.