Jazda testowa: Lexus GS250 — podwójna moc leksusu | Testy aut, jazdy próbne…

27 Апр 2015 | Author: | No comments yet »
Lexus GS 250


Jazda testowa: Lexus – podwójna moc leksusu

Reklama wersji GS-a chodzi za mną już od tygodni i świdruje moją tak mocno, aż musiałem skusić się na nowym Lexusem. Dobrze, że nie mam odpowiedniej gotówki (i pewnie jeszcze nie będę miał), bo w mojej opinii jest tak zachęcająca, że byłbym skłonny odpowiedniej wysokości przelew, by eko-limuzynę rozpędzającą się w 5,9 sek. ostudźmy się nieco. Tytuł o podwójnej mocy leksusu powinno być luksusu) w Lexusie i słusznie, bo na początek, aby nie umrzeć z wrażeń, przetestowałem wersję z sercem – benzynowym 2.5 V6, 209KM.

się dzięki temu skupić na cechach GS-a, które mają w sobie sporo Na początek sprawdźmy, co oferuje nam w GS250. Najważniejsze opcje, otrzymujemy w standardzie za 199 tys zł, to m.in. podstawowe systemy bezpieczeństwa, 10 powietrznych, a także fotele elektrycznie w 10-ciu kierunkach, wyświetlającą obraz na 8-calowym oraz zestaw audio z głośnikami. Kupując najtańszą otrzymamy także system reflektory biksenonowe, tempomat i na na narty w tylnej kanapie (co jak się nie jest takie oczywiste w samochodach tej klasy). Zaawansowane bezpieczeństwa takie jak system przedzderzeniowej oraz powiązany z nim tempomat, system informacy o w martwym polu, czy asystent pasa ruchu, możemy w jednym z dostępnych opcjonalnych

Jeśli już wspomniałem o schowku na to przejdźmy jeszcze bardziej do Bagażnik oferuje 552 l (z kołem dojazdowym), co jest bardzo wynikiem w klasie. Wersje i Prestige posiadają dodatkowo przestrzeni bagażowej domykaną Jednak i bez niej poradzimy z zamknięciem bagażnika bez nadwyrężania

We wnętrzu nie powinniśmy mieć z obsługą większości opcji. centralna jest wyposażona w najpotrzebniejsze funkcje, zestaw oraz audio obsługujemy z Szkoda, że nie znalazły się na niej przyciski do obsługi tempomatu. Te umieszczone w dźwigience po prawej kolumny kierownicy – będziemy poświęcić chwilę przed aby zaznajomić się bezpiecznie z włączeniem funkcji.

Obok dźwigni skrzyni biegów znalazł się Remote Touch. Przesuwając go w z czterech kierunków całkiem przechodzimy pomiędzy kolejnymi wyświetlanymi na 12,3 calowym Wyświetlacz robi piorunujące Jest to opcja, którą wraz z zestawem multimedialnym Levinson za 5700 zł.

Deska sprawia wrażenie stylizowanej tak, aby duży wyświetlacz był skupiającym oczy wszystkich Być może stylistyka deski będzie pewnym nostalgicznym dla osób, które w latach jeździły samochodami klasy A, B lub C, a o Lexusie dostępnym w polskiej mogły tylko pomarzyć. – być może nieświadomie – poprzez pustą przestrzeń w górnej deski, zaoferował nam coś na kształt tak niegdyś odsłoniętego schowka. na tym podobieństwa się kończą. Bogaci już nabywcy Lexusa docenią za materiały użyte do wykończenia wnętrza.

Testowana wersja Comfort wg cennika od 253 600 zł) posiada wykonane z skóry fotele, które są i wentylowane. Skórzane wykończenia także tunel środkowy.

miejsca za kierownicą ułatwia nam odchylana kierownica i przesuwający się ku fotel. Regulacje są w pełni i pozwalają na zapamiętanie ustawień dla kierowców.

Lexus GS 250

A jak jest z tyłu? komfortowo. Do dyspozycji mamy ilość miejsca na nogi głowę. Pasażerowie mają do regulowane nawiewy powietrza. W wersji Prestige mają możliwość ustawienia osobnej dla tylnego rzędu siedzeń trzystrefowa). Oświetlenie wnętrza GS jest realizowane za pomocą LED. Rozwiązanie jest jednak zastosowane diody światło o zimnej barwie, trzeba lubić.

Wróćmy z powrotem za kierownicę. uruchamiamy przyciskiem START i się w dźwięk V6-ki. Na tym etapie wiele nie usłyszymy. Wygłuszenie skutecznie niweluje dźwięki z komory silnikowej. Za to nieco 209-konny silnik będzie o sobie podczas jazdy. skrzynia posiada trzy jazdy Eco, Normal i W ostatnim z trybów Lexus zwyczajem serwuje nam dodatkową w postaci czerwonego podświetlenia rozdzielczej. Efektem ubocznym hardo wdzierający się do wnętrza silnika. Naciśnięcie pedału powoduje redukcję o kilka i momentalne przesunięcie wskazówki w okolice 4800 obr/min, by uzyskał 253 Nm maksymalnego momentu Jeżeli warunki drogowe nam na to możemy ciągnąć wskazówkę aż do obr/min, przy których osiąga moc 209 KM. Zgodnie z danymi powinien pozwolić nam na rozwinięcie prędkości rzędu 230 km/h.

W trybie Normal i Eco zachowanie zgoła odmienne. Lexus nas niejako spytać, czy na pewno mocniej przyśpieszyć, redukując i wkręcając silnik na ok 3500 a jeśli my odpowiemy „tak” wciśnięciem gazu, zareaguje skokiem w okolice 4500

Zawieszenie GS250 jest dla osób, które bardziej od w resorowaniu, cenią sobie W zasadzie Lexusowi udało się pewien kompromis między charakterystyką, a ograniczeniem wychyłów. Te się jedynie rzadko na poprzecznych Nie ma jednak mowy o pływaniu. GS250 jeździ się po prostu Również układ kierowniczy nie nam humoru. Samochód reaguje na zadane przez nas ruchy

Na koniec jeszcze dwa słowa o Lexus GS kontynuuje stylistykę mniejszym modelem CT200h, wprowadza także nowy do gamy – atrapę chłodnicy w wrzeciona, która dynamizuje linię. Powierzchnie boczne są stonowane. Lexus nie podążył trendem „usportowienia” samochodu obniżenie i wydłużenie linii i tylnych słupków. Jest i z gustem. Samochód nie wzbudza a przy tym pozwala nam cieszyć niespotykanymi w innych markach

Lexus GS 250
Lexus GS 250
Lexus GS 250

Interesting Articles

Tagged as:

Here you can write a commentary on the recording "Jazda testowa: Lexus GS250 — podwójna moc leksusu | Testy aut, jazdy próbne…".

Sign in, to write a review.

Twitter-news
Our partners
Follow us
Contact us
Our contacts

dima911@gmail.com

Born in the USSR

423360519

About this site

For all questions about advertising, please contact listed on the site.


Toyota cars catalog with specifications, pictures, ratings, reviews and discusssions about cars Toyota.